Stogo dangos pasirinkimas – tik vienas žingsnis visame stogo dengimo procese. Kai kurie žmonės mano, jog stogą sudaro tik medinė konstrukcija ir sluoksnis ant jos. Vis dėlto tai netiesa. Dar yra daugybė priedų, kurie ne mažiau reikšmingi.

Be geros stogo dangos namas nebus nei maksimaliai tvirtas, nei gražus, tačiau lygiai tą patį galima kalbėti ir apie stogo priedus, kurie ir sudaro visas smulkmenas, apie kurias ne visada pagalvojame. Šiuo atveju puikiai tinka teiginys, jog visuma prasideda nuo smulkmenų.

Stoglangiai

Nors stoglangis nėra privalomas elementas, jis suteikia erdvės bei šviesos pojūtį. Iš pirmo žvilgsnio tai tik rėmas ir langas, tačiau be profesionalaus montavimo nieko gero nebus. Renkantis stoglangį labai svarbu pasidomėti koks jo energetinis efektyvumas, kitaip tariant, kokie yra šilumos nuostoliai. Laikas bėga, o kartu su juo kinta ir technologijos. Taigi, kuo toliau, tuo labiau stoglangiai tampa priimtinesni taupumo požiūriu.

Norint kokybės svarbus yra kokybiškas stoglangių montavimas. Didelę reikšmę turi naudojamos medžiagos. Tuo būtina pasidomėti iš anksto, kad vėliau nereikėtų kęsti pro tarpus pučiančio vėjo ar lietaus lašų barbenimo į baldus. Profesionalūs meistrai ne tik naudos aukštos kokybės medžiagas, bet ir pateiks patarimų, lemsiančių maksimalų komfortą bei jaukumą. Specialistai įvertins įvairius faktorius ir padės padaryti geriausią sprendimą.

Lietaus nuvedimo sistemos

Net ir gražiausia ar brangiausia stogo danga dar ne viskas. Geras stogas neįsivaizduojamas be latakų ir lietvamzdžių. Tai privalomi stogo priedai. Be lietaus nuvedimo sistemos grėstų didelė žala stogo konstrukcijai ir namo pamatams. Lietvamzdžiai būna plastikiniai, plieniniai ir variniai. Pastarieji brangiausi, tačiau kainą atperka ilgaamžiškumas ir išskirtinė išvaizda. Plieniniai lietvamzdžiai gaminami iš specialaus polimerinio padengimo arba cinkuoto plieno. Gamintojų suteikiamos garantijos rodo, kad polimeriniais padengimais dengta lietaus nuvedimo sistema tarnauja ilgiau. Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos pigiausios, bet jų tarnavimo laikas trumpiausias. Tai sprendimas ieškantiems pačio pigiausio produkto.

Lietaus lašai nedideli. Ką tai reiškia? Ogi tai, jog montuojant latakus labai svarbus tikslumas. Viena nedidelė klaida gali pavirsti lietaus keliu, vedančiu jį ne ten, kur reikia. Na, o kruopštus darbas garantuoja gerą apsaugą ir ilgą lietaus nuvedimo sistemos tarnavimo laiką bei minimalią jos priežiūrą.

Ventiliaciniai kaminėliai

Grynas oras šiandien tampa vis didesne vertybe, ne išimtis ir mūsų namai. Kas nenorėtų gyventi sveikame mikroklimate? Ventiliaciniai kaminėliai – tai tas stogo priedas, kuris padės Jums palaikyti šviežią orą namie, neleis kauptis drėgmei.

Ventiliaciniai kaminėliai, montuojami ant stogo dangos, dažniausiai susideda iš dviejų pagrindinių komponentų: kaminėlio ir padelio. Ventiliacinio kaminėlio padelis gaminamas iš plastiko ir montuojamas taip, kad kuo geriau prisitaikytų prie stogo dangos ir užtikrintų sandarumą. Pats ventiliacinis kaminėlis taip pat dažniausiai gaminamas iš plastiko, gali būti įvairaus skersmens ir aukščio, apšiltintas arba ne. Specialios paskirties ventiliaciniai kaminėliai komplektuojami su elektros varikliu, kuris atlieka priverstinės ventiliacijos funkciją.

Stogo plėvelės

Stogo danga – labai svarbus pastato elementas, jis saugo Jūsų namą nuo lietaus, sniego, vėjo ir saulės, bet taip pat labai svarbios ir plėvelės, naudojamos stogo konstrukcijose. Stogo įrengimui naudojamos šios plėvelės: difuzinės, antikondensacinės, priešvėjinės ir garo izoliacinės.

Dažniausiai sutinkamos difuzinės plėvelės. Jos apsaugo termoizoliacinę medžiagą nuo per stogo dangą pratekėjusio vandens, kondensato, susidariusio dėl temperatūros skirtumų ir leidžia išgaruoti drėgmei, apsaugo nuo vėjo. Labai svarbūs parametrai renkantis difuzinę plėvelę: svoris, storis, nutraukimo jėgos, „Sd“ koeficientas, atsparumas UV spinduliams.

Turbūt norite, kad Jūsų stogas tarnautų ilgai ir nereikalautų papildomos priežiūros? Čia labai svarbią funkciją atlieka garo izoliacinės plėvelės. Teisingai įrengta garo izoliacinė plėvelė neleis drėgmei, kuri susidaro pastato viduje, patekti į medines stogo konstrukcijas, apsaugos termoizoliaciją.

Skardos lankstiniai

Ne paslaptis, kad Lietuvoje viena populiariausių stogo dangų – plieninė stogo danga. Visi sandarinimo priedai gaminami iš to pačio plieno. Kad Jūsų stogas būtų sandarus ir tvarkingai atrodytų, Jums greičiausiai reikės sumontuoti šiuos skardos lankstinius: vėjalentė, kraigas, lietskardė, sąlaja, kamino kepurė ir kitos kamino skardinimo detalės (kiekvienam stogui gaminami specialiai jam pritaikyti skardos gaminiai). Kiekvienas namas individualus, todėl gaminami įvairiausi skardos lankstiniai. Jie tinka ne tik stogui sandarinti, bet taip pat pritaikomi fasadų apdailoje – įvairūs kampai, palangės, laikantieji profiliai.

Palėpės laiptai

Kol kas dar ne visi žino, kad galima įsirengti patogius, interjero negadinančius ir, svarbiausia, saugius palėpės laiptus. Gamykloje pagaminti palėpės laiptai pritaikomi įvairioms patalpoms. Jie gali būti sudedami su medinėmis kopėčiomis, sustumiami su medinėmis arba metalinėmis kopėčiomis, žirkliniai metaliniai laiptai. Palėpės laiptai komplektuojami su turėklais arba be jų, yra galimybė užsakyti gamyklinę apdailą, apsauginę tvorelę bei kitus priedus.