Jeigu norite pakeisti asbestinę stogo dangą, to nedarykite patys. Jums reikalinga profesionalų pagalba. Jei pažeisite stogo dangą, tuomet asbesto dulkės sklis į aplinką ir tokiu būdu gali patekti į plaučius, kur pasiliks visam gyvenimui. Kuo senesnė stogo danga, tuo labiau reikalinga pagalba ją nuimant, nes yra didelė tikimybė, kad asbesto skaidulos pateks į aplinką. Tyrimais įrodyta, kad asbesto poveikis sveikatai dažniausiai pasireiškia po 20-30 metų.

Žmonės, norėdami sutaupyti, dažniausiai tai daro savo sveikatos kaina. Namų šeimininkai plikomis rankomis nuima asbestinę dangą nuo stogų, smulkina asbesto lakštus. Patys, trupindami stogo šiferį, įkvepia mirtinai nuodingų asbesto dulkių. Taip elgdamiesi jie kelia pavojų savo pačių sveikatai. Taigi, norėdami sutaupyti – geriau pasamdykite žmones, išmanančius stogo dangos nuėmimo darbus.

Lietuvoje tik 2000-aisiais metais buvo uždrausta naudoti asbesto stogo dangas visuomeninės paskirties objektuose, tokiuose kaip ligoninės, mokyklos, vaikų darželiaie. O nuo 2005 metų išvis negalima naudoti asbesto ar jo gaminių. Tačiau lig šiol žmonės turi susidarę klaidingą nuomonę, kad per daugelį metų asbestiniai stogai tampa nekenksmingi. Taip nėra, nuodai išlieka, o poveikis sveikatai pasireiškia po daugelio metų. Patariame ne tik, kad patiems nekeisti asbesto stogo dangos, bet ir radus šio šiferio dangos likučius, jų neliesti plikomis rankomis. Tokias šiukšles reikia tuoj pat išvežti ir jų nelaikyti savo kieme.

Nors Lietuvoje uždrausta naudoti asbestines stogo dangas, tačiau nėra jokios nemokamos pagalbos, norint pakeisti ir sunaikinti senus šiferio stogus. Ne visi žmonės gali pasisamdyti profesionalus, kurie padėtų pakeisti stogo dangą, todėl darbų imasi patys. Jie nėra informuoti apie pavojų sveikatai, taip pat nėra jokių kompensacijų už kenksmingų medžiagų surinkimą. Asbestcemenčio lakštai yra pavojingi sveikatai, todėl jų naudoti negalima, jie turi būti pristatyti į kenksmingoms medžiagoms skirtą sąvartyno aikštelę.