Kaip sako Lietuvių liaudies išmintis – roges reikia ruošti vasarą, o ratus žiemą. Todėl ir mes rekomenduojame stogo dengimo subtilybėmis pradėti domėtis anksčiau, nes dažnai pasitaiko atvejų, kai klientams, panašiai kaip ir studentams, pritrūksta vienos papildomos nakties pasiruošimui. Mūsų nuoširdus patarimas: jei planuojate dengti stogą 2018 metais, tuomet pradėkite rinkti reikiamą informaciją jau dabar. Toliau skaitydami rasite naudingos informacijos, kuri padės išsirinkti tinkamą stogo dangą ir išvengti dažniausiai daromų klaidų.

Pradėsime nuo labai aktualios informacijos gyvenantiems kaimo vietovėse ar mažesniuose miesteliuose, kurie dar nepasikeitė seno asbestinio šiferio. Šiemet ir vėl bus tęsiama programa „Asbestui NE“ (paraiškos priimamos nuo šių metų vasario mėn. 1 d. iki kovo 12 d.) Tai speciali dalinio finansavimo programa, kurios dėka dalis stogo renovacijos kaštų kompensuojama. Daugiau informacijos galima rasti čia: http://www.asbestuine.lt/asbesto_salinimo_programos_informacija/ . Stogui.lt kaip ir kasmet padės tinkamai sukomplektuoti reikalingas medžiagas ir paruošti dokumentus, kuriuos reikės pateikti NMA ( Nacionalinei Mokėjimo Agentūrai ).

Ne paslaptis, kad stogas – vienas svarbiausių pastato elementų. Jis apsaugo namą nuo lietaus, vėjo, sniego ar karštos saulės. Šiuolaikiškai įrengtas stogas – tai ne tik pastato puošmena, bet ir puikiomis termoizoliacinėmis savybės pasižymintis elementas. Rinkdamiesi stogo dangą, būtinai atkreipkite dėmesį ar ji atitinka Jūsų stogui keliamus techninius reikalavimus, ar jo forma ir nuolydis nekels papildomų rūpesčių. Daugiau apie tai galite pasiskaityti čia: http://www.stogui.lt/patarimai/kaip-issirinkti-stogo-danga/

Kai jau žinote kokia stogo danga dengsite ar renovuosite seną stogą laukia ne ką lengvesnė užduotis: išsirinkti stogo dangos tiekėją ir stogdengius. Visi puikiai žinome, kad didelė konkurencija vienus paslaugų tiekėjus priverčia pasitempti, o kitus, deja, elgtis nesąžiningai su savo klientais. Prieš užsakydami stogo dangą būtinai pasidomėkite kiek laiko ta kompanija veikia rinkoje, kokie jos pasiekimai, paprašykite atsiliepimų ar įgyvendintų projektų adresų. Šiandien suformuoti gerą įvaizdį labai lengva, todėl neapsigaukite, nes pirmas įvaizdis ne visada teisingas. Stogdengius profesionalus sunku rasti ir pasamdyti, nes jie, kaip taisyklė, turi daug darbo, jų kainos šiek tiek didesnės nei rinkos vidurkis ir jie nesireklamuoja. Kodėl? O todėl, kad jiems reklamos nereikia, nes geriausia reklama – nepriekaištingai atliktas darbas. Geras stogdengys dirba tik turėdamas geras rekomendacijas, jis nebijo duoti buvusių užsakovų kontaktus, gali drąsiai nuvažiuoti kartu ir parodyti savo atlikus darbus.

Pabaigai keletas papildomų patarimų:
• Nelaukite iki paskutinės minutės, jeigu yra galimybė pasirūpinkite medžiagomis iš anksto. Tai leis geriau išanalizuoti turimus pasiūlymus, suderinti visas detales su stogdengiu.
• Rekomenduojame rinktis tokį tiekėją, kuris pasirūpins visu stogo komplektu. Tai apsaugos jus nuo atsakomybės vengimo, kai vienas tiekėjas kaltina kitą dėl trūkumų ar kilusių problemų.
• Nepasikliaukite vien tik meistrų rekomendacijomis ir kompetencija, bent jau minimaliai pasidomėkite, kaip tinkamai montuojama Jūsų išsirinkta stogo danga, ar laikomasi montavimo technologijos.
• Paprašykite pardavėjo, kad jis pateiktų detalią sąmatą. Taip galėsite tinkamai palyginti ar Jums siūlomi vienodi produktai pas skirtingus pardavėjus, ar nesiskiria kiekiai ar tikrai viskas suskaičiuota.
• Daug naudingos ir praktiškos informacijos galite rasti dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje: http://www.stogui.lt/duk/ arba perskaitę kitus straipsnius.